Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Każdy z nas, udając się na rozmowę kwalifikacyjną, idzie tam z nadzieją na to, iż dostanie swoją wymarzoną pracę. Jednakże, aby tak się stało, warto użyć pewnych trików, które mogą  być nam pomocne w zdobyciu wyczekanej przez nas pracy. Przede wszystkim, bardzo ważnym pierwszym krokiem jest to, aby zorientować się dokładnie, u którego pracodawcy praca będzie dla nas satysfakcjonująca. Ważne jest również to, aby bezpośrednio spotkać się z właścicielem, czy dyrektorem danej firmy, czyli umówić się na rozmowę kwalifikacyjną.

Przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną musimy przemyśleć, dlaczego chcemy pracować akurat w tym zakładzie pracy. Jest to najczęściej zadawane pytanie przez pracodawców. Pracodawca może również zapytać o to, czy mamy dzieci, oraz o to, jakie są nasze zainteresowania, dlatego bardzo ważne jest to, aby się nie zniechęcić. Podczas rozmowy z pracodawcą musimy być zdecydowanie w tym, o czym z nim rozmawiamy. Musimy przykuć jego uwagę do siebie, w taki sposób, aby wiedział on, iż my jako jego pracownicy świetnie się spiszemy, oraz że w przyszłości będzie zadowolony z naszych wyników w pracy.

Bardzo ważny jest w tym momencie także wygląd. Jeśli staramy się na przykład o posadę w banku, z całą pewnością dużą ilością tatuaży, czy z dziwnym kolorem włosów, zyskanie nowej pracy będzie dla nas o wiele trudniejsze. Nasz wygląd musi być przede wszystkim schludny, oraz dopasowany do typu naszej przyszłej pracy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>